Biežāk uzdotie jautājumi

 

VESELĪBA. MIERS, LABKLĀJĪBA

 

  Vai impotenci un priekšlaicīgas ejakulācijas problēmas var ārstēt pie urologa?

  Ārsti- urologi neiziet apmācību  seksuālo traucējumu ārstēšanā, tāpēc viņi nevar palīdzēt pacientiem ar minētajām problēmām. Ārsts-seksologs, pēc medicīnas institūta(6 gadi) absolvēšanas, mācās vēl 4 gadus, lai ārstētu tieši seksuālās disfunkcijas, tāpēc ar šīm problēmām ir jāgriežas pie ārsta-seksologa.

  Kas atšķir psihiatru, psihoterapeitu un psihologu?

   Psihiatrs, ir ārsts, kurš ārstē nervu un mentālās  slimības ar zālēm. Ir raksturīgi, ka kāmēr pacienta ieņem zāles, viņš jūtas labi, bet tiklīdz zāļu ārstēšana beigusies, simptomi atjaunojas. Psihoterapeits, ir ārsts, kurš ārstē nervu un mentālās slimības, izmantojot psihoterapiju (īpaša psiholoģiskā ietekme). Ja nepieciešams, viņš var arī izrakstīt medikamentus. Pēc psihoterapijas kursa, simptomi parasti neatjaunojas, cilvēku var izārstēt uz visiem laikiem. Psihologs nav ārsts, viņš var palīdzēt personai krīzes situācijās, ar dažādiem dzīves izaicinājumiem, taču viņš nav apmācīts, lai palīdzētu cilvēkiem nopietnajās problēmās, depresijās, fobijās, dzīves smagajās problēmās. Psihologi studē savā specialitātē 3-5 gadus, bet ārsts - psihoterapeits -10 gadus.  Saskaņā ar spēkā esošu likumdošanu Latvijā, psihologs nedrīkst būt psihoterapeits. Psihoterapeits var būt vienīgi ārsts!  Jautājiet vai reklamētais psihoterapeits ir psihologs vai ārsts, un izdariet pareizo izvēli.

Vai ir iespējams ārstēt nervu sistēmas traucējumus pie neirologa?

    Neirologs, ir speciālists perifērās nervu sistēmas slimībās. Viņš nodarbojas ar tādām problēmām, kā muguras sāpes, galvassāpes, insulti un to sekām. Viņam nav kvalifikācijas neirožu ārstēšanā (piemēram, depresija, aizkaitināmība, bezmiegs, fobijas). Šīs problēmas ārstē psihoterapeits.

    Kāpēc man jāiet pie psihoterapeita un jāmaksā par ārstēšanu? Galu galā, es varu iet pie psihiatra, viņš ārstē bez maksas.

     Tiklīdz pacients, pat ar nelielām nervu sistēmas darbības traucējumiem, griežas pie psihiatra, kurš strādā saskaņā ar līgumu ar valsti (bezmaksas), pacients uzreiz tiek reģistrēts psihiatriskajā uzskaitē. Ja viņš vēlas iegūt, piemēram, tiesības, viņam būs jāiet uz īpašu psihiatrisku komisiju, lai saņemtu atļauju. Ārstēšana pie ārsta - psihoterapeita ir pilnīgi konfidenciāla, par pacienta veselību neuzzinās neviena nepiederoša persona.
 

     Cik dārga ir konsultācija?

    Daktera Požarska konsultācija maksa 40 eiro.

     Kas ir psihoterapija?

     Tā ir ārstēšana caur saziņu, komunikāciju. Šajā procesā ārsts izmanto īpašus paņēmienus, kas izmaina pacienta raksturu, ieradumus, kā arī likvidē slimības simptomus. Psihoterapija - nav viena tikšanās ar ārstu, bet process, kurā pacients nāk pie ārsta regulāri 1-2 reizes nedēļā. Terapijas ilgums ir individuāls katram pacientam, atkarībā no problēmas, kuru viņš grib atrisināt, kā arī no viņa personības īpašībām.